Rok

2017

V roce 2017 jsme se stali členy kávové asociace SCA a založili jsme vlastní kávové kurzy Caffe Diem. Prošli jsme několika kávovými kurzy pod vedením známých evropských i zahraničních expertů. Neustále se učíme novým věcem, abychom mohli naše vzdělání a zkušenosti předat i vám, hostům, kávomilcům, zaměstnancům kaváren a restaurací.

" Káva musí být horká jako peklo, černá jako ďábel a sladká jako láska."
Charles Maurice de Talleyrand

Naše

kurzy

Kurz domácí přípravy
Kurz domácí přípravy
V kurzu domácí přípravy se zaměříme na veškerou teorii o kávě, správné mletí kávy a samotnou přípravu s několika alternativními metodami. Kávu si během pohodového dne sami připravíte i ochutnáte.
Baristický kurz
Baristický kurz
Baristický kurz je vhodný pro všechny začátečníky, kávomilce a hlavně pokročilé, kteří chtějí zvládnout práci s kávovarem lépe a efektivněji. Práce s mlýnkem a kávovarem. Jejich správné nastavení, obsluha a údržba.
Kurz Latte art
Kurz Latte art
Kurz latte art je zaměřen na přípravu kávových mléčných nápojů technikou latte art, tedy kreslení obrázků mléčnou mikropěnou do espressa. V tomto kurzu budete trénovat jedno cappuccino za druhým.

Náš

tým

Josef Nováček

Josef Nováček

Vystudoval hotelovou školu a již 15 let se pohybuje v gastronomii na různých pracovních pozicích. Před lety ho nesmírně očarovala káva a práce s ní. Nasbíral zkušenosti od známých českých i zahraničních baristů, kteří jsou špičkou ve svém oboru. Jako barista a majitel kavárny Caffe Diem předává prostřednictvím kávových kurzů své zkušenosti dál.
volná pozice

volná pozice